Zanim podbijesz youtuba…

Zanim podbijesz Youtube

Pracowity dzień…

Kilka godzin kręcenia materiału, świetna ekipa, staranny makijaż  i … efekty już wkrótce;)

Jeżeli kiedykolwiek wpadniesz na pomysł nakręcenia materiału video, a nie robiłeś tego wcześniej, podzielę się z  Tobą kilkoma radami:

1. Zadbaj o siebie. Nie chcesz chyba po roku wypominać sobie koszmarnie połamanych paznokci, a kamera bywa bezlitosna.

2. Przygotuj materiał, który masz powiedzieć w formie prezentacji wyświetlanej za kamerą. Nie musisz na nią zerkać – otuchy dodaje myśl, że możesz w każdej chwili to zrobić ;).

3. Otwórz się na ekipę – to normalni ludzie, którzy mają ogromną wiedzę i potrafią Ci skutecznie pomóc. To oni nauczyli mnie, bym nie patrzyła prosto w kamerę, tylko lekko ponad obiektyw.

4. Poproś o odłączenie mikrofonu nagrywającego dźwięki przed wizytą w ustronnym miejscu ;).

5. Zaopatrz się w wodę, najlepiej niegazowaną. I pij czesto, małymi łykami. Będziesz lepiej brzmieć. I mieć pretekst do przerw ;).

5. Baw się. Żartuj. Włącz humor. Nabierz dystansu. Pozytywne nastawienie udziela się innym i przekłada na atmosferę pracy :).

6. Zrozum, że nie wyjdzie perfekcyjnie, wiesz dlaczego? Bo jesteś człowiekiem. I to jest najlepsze.

Gdy rozmawiałam z operatorem świateł i filmowcem usłyszałam od nich, że wielu klientów życzy sobie wielokrotnego powtarzania tych samych ujęć. Nigdy nie są do końca zadowoleni z tego ” jak wyszli”. A ja myślę sobie, że owszem – satysfakcja z dobrej prezentacji jest ważna. Jednak gdyby ludziom chodziło o perfekcyjną prezentację i bezbłędnie przekazany komunikat – zatrudniali by do tego roboty nie zawrając sobie głowy nagraniami.

Nie bójmy się być niedoskonali…

(napisała ta, której dziś przez godzinę robiono makijaż;)

Pozostańcie wspaniali!

Dobranoc:)

 

IMG_0746(1)h

A tak wyglądałam po 4 godzinach nagrań. Ta mina mówi wszystko;)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress