Damskim okiem na męski styl

289692_1675 Zdawałoby się, mężczyźni nie potrafią się ubrać. Gdyby nie ich koleżanki, partnerki, matki, nie wiedzieliby co na siebie włożyć, by wyglądać w miarę jak ludzie. Nic bardziej mylnego. Według mnie, to właśnie mężczyzn charakteryzuje zdecydowanie i dobra intuicja, jeżeli chodzi o dobór stroju na różne okazje. Zrobienie świetnego pierwszego wrażenia ułatwia im znajomość kilku reguł dotyczących sylwetki, kolorystyki i okazji, na którą dobierają strój. O ciekawostkach dotyczących męskiej garderoby, inspiracjach oraz praktycznych wskazówkach, będę pisała w najbliższych postach. Dziś jedynie kilka humorystycznych argumentów, dlaczego Panowie nie powinni polegać jedynie na opinii ważnych w ich życiu kobiet.

 

 

 1. Stereotypowe kobiety zbyt często zmieniają zdanie. Jak poddasz się sugestiom wybranki, która co tydzień inspiruje się innym kolorem, życzę szczęścia w porządkowaniu szafy po 2 miesiącach. O kosztach nie wspominając.
 2. Panie są nieco podatniejsze na modowe trendy, z prostej przyczyny – one je dostrzegają ;). A tak naprawdę, moda jest do zabawy, nigdy nie należy jej całkowicie ufać i brać zbyt poważnie.
 3. Jeżeli zawsze będziesz polegał jedynie na opinii kobiety pozwalając jej siebie ubierać, nigdy jej nie zaskoczysz.
 4. Nawet, gdy ją zaskoczysz, to prawdopodobnie mniej pozytywnie, niż na to liczysz. Po latach „chodzenia na łatwiznę” nie będziesz po prostu dostatecznie przygotowany do samodzielnej decyzji – kardigan czy typu irlandzki rybak.
 5. Stereotypowym kobietom podobają się mężczyźni potrafiący podjąć decyzję. Od wyboru wina z menu podczas romantycznej kolacji, ostatecznie po kolor wieczorowej bielizny. Dla siebie lub dla niej.
 6. Stereotypowi Panowie mniej czasu spędzają na wędrówki po sklepach – wchodzą do konkretnych butików, widzą coś, biorą (od czas do czasu skuszą się na przymiarkę) i płacą. Ideał. Mają więc więcej czasu na … życie. Nie związane z zakupami oczywiście.
 7. Panowie są wyposażeni przez naturę w umiejętność zachowawczego stawiania na klasykę. Wchodząc w nowe środowisko częściej wybiorą sprawdzony zestaw niż pokuszą się o eksperymentowanie z ekstrawagancją, w przeciwieństwie do większości kobiet. Panie lubią przykuwać uwagę, zaskakiwać. Niestety tylko niewiele z nich wie, jak obić to ze smakiem. Panowie zaś bezpieczniej pozostając przy klasycznej elegancji są mniej podatni na negatywne wyróznienie się w tłumie.

Przekonani? Czas więc rozpocząć wędrówkę po meandrach męskiego stylu, zapraszam do śledzenia kolejnych wpisów, na pewno znajdziecie coś dla siebie!

 

 • Bardzo generalizujesz :P. Są mężczyźni którzy potrafią się ubrać! Zreszta wystarczy dobrze czytać Michała Kędziore :P.

  Wprowadz Disqussa zamiast zwyklych komentarzy 😛

  • Agata

   Mateuszu, Michał Kędziora jest dla mnie ogromnym autorytetem i często zaglądam na jego bloga. Móc cel wpisu był taki – przekazać, że mężczyzna potrafi naprawdę dobrze wyglądać. Tylko „tak jakoś się przyjęło”, że jest mu odbierany przywilej decydowania o tym, co nosić. Piszę to na podstawie obserwacji 70 mężyzyn z mojego otoczenia (robiłam takie badania;)). Dziękuję za podpowiedź:)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress