Tylko dystans otworzy CI oczy

1242968_53698891Czasami masz może wrażenie, że wszystko Cię przytłacza? Nie jesteś w stanie nic nowego wymyślić i brakuje Ci kreatywności?

Zrób coś, czego jeszcze nie próbowałeś. Pójdź do miejsca, w którym jeszcze nie byłeś lub zobacz coś, czego nie planowałeś wcześniej oglądać. Ohhh, jak warto!:)

Wieczorem wyszłam na spacer mając dość opracowywania programów szkoleniowych. Ile można siedzieć nad filmami i mapami myśli;)?

Stwierdziłam, że potrzebuję czegoś nowego. Nieco pomogły pyszne banany w tempurze, ale najwyraźniej potrzebowałam mocniejszych doznań.

I tak się zapędziłam w tym łapaniu dystansu, że ostatecznie znalazłam się na scenie „U Szewca” wraz z chłopakami z Odskoczni! Odskocznia jest  grupą improwizacyjną, która tworzy swoje przedstawienia bazując na pomysłach publiczności.

Jedna z gier  polega na tym, że aktorzy odgrywają swoje interpretacje z dnia osoby wybranej z tłumu. O zgrozo! Trafili na mnie.

Krzyś i Marek cudownie wcielili się w rolę kochanka i blogerki, Pele zaś odstawił piękny pokaz kulturystycznych ideałów telewizyjnych.

To było niesamowite – po prostu złapali pomysł i nadali mu nowego wymiaru. Zupełnie nowego. Powiedziałam o coachingu – zamienili to zgrabnie na couchsurfing, moje blogowanie rozwojowe stało się modowym, a z przypadkowo spotkanego łysego człowieka stworzyli niemalże główną postać show.  A ja śmiałam się chyba najgłośniej:).

Zobaczenie perspektywy innych, mniej wtajemniczonych w Twoje życie, jest konieczne do rozwoju. W końcu to na tym bazuje większość gier i ćwiczeń rozwojowych – na poszerzaniu pola widzenia.

A na takie poszerzenie jest kilka banalnie prostych sposobów:

  • Nie myśl. Zrób przerwę w tym, co robisz.
  • Zagraj w grę coachingową.
  • Porozmawiaj z przyjacielem jedynie odpowiadając na jego pytania.
  • Ugotuj coś, czego nigdy nie próbowałeś ugotować (kiedyś potrafiłam spalić wodę na herbatę, dziś godzinami tworzę kolorowe układanki z sushi).
  • Pozwól sobie na popełnianie błędów.
  • Szukaj inspiracji tam, gdzie myślisz że ich nie ma.
  • Pobaw się kreatywnością – pokrój chleb inaczej niż zwykle, napisz wiersz, wymyśl bajkę o przedmiocie codziennego użytku.

Poszerz perspektywę sięgając za nowe horyzonty – nieważne, czy w gotowaniu, czytaniu czy wyjściach kulturalnych. I przede wszystkim – nie oceniaj. Nie bierz do siebie. Nie przejmuj się. Po prostu bądź. I ciesz się tym byciem. A potem zbierz wszystko, co poczułeś w jeden worek wrażeń i nadaj mu pozytywny sens. Zastanów się, w jaki sposób te wrażenia mogą być dla Ciebie pomocne.

A wszelkie wyjścia kulturalno-rozrywkowe jak np. występy impro polecam w szczególności tym, którzy dawno nie śmiali się z siebie.

:)!

 

 

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress