Prawo na obcasach

Prawo-na-obcasach-plakatW dniu 13 listopada uczestniczyłam w konferencji prawniczej „Prawo na obcasach”. Jako prelegentka opowiadałam o tym, jak kreowanie wizerunku wpływa na odbiór naszej osoby.

Bardzo ucieszył mnie fakt, iż młodzi ludzie są tak ciekawi zasad prezentowania siebie obowiązujących w biznesowym światku.

Zdawałoby się, że środowisko prawnicze jest zamknięte i hermetyczne, co przekłada się na zasady ubioru panujące „wewnątrz”. Nic bardziej mylnego! To, że narzucane są nam ograniczenia tylko zachęca do różnorodności. Ostatecznie, jednym ze sposobów na pobudzanie kreatywności jest narzucanie sobie ograniczeń ;).

Jak przekłada się to na praktykę? Kobietko, jeżeli wiesz, że na spotkanie z klientem możesz spokojnie założyć ołówkową spódnicę i żakiet – masz problem doboru rodzaju ubrania z głowy. Pozostaje Ci kolor, materiał i fason. Z wykładu dowiadujesz się, że w danej branży najlepiej prezentują się kolory takie a takie. Dobierasz ten, który najbardziej Ci odpowiada z prezentowanej palety. Czyli kolor masz z głowy. Co jeszcze warto wiedzieć? Sztywne materiały mogą budować dystans i dodają powagi. Materiały lekkie zimą wyglądają niepoważnie i niestosownie. Czyli wybierasz grubszą spódnicę. Wszystko jasne. Ponadto usłyszałaś, że strój biznesowy nie powinien opinać ciała, być bardzo dopasowany. Czyli nawet fason nie powinien sprawić Ci kłopotu. W czym więc możesz zaszaleć? Elegancka broszka, fantazyjnie przewiązana apaszka czy spinka do włosów pozwolą zachować Ci oryginalną, choć dyskretną elegancję.

Jesteś mężczyzną szykującym się na biznesową kolację? Krok pierwszy: dowiadujesz się, jaki strój obowiązuje (jest on określony w zaproszeniu). Jeśli to nie jest spotkanie typu establishment (najbardziej elegancki strój), czas odświeżyć znajomość z garniturem. Skoro jest to wieczór, czarny kolor nie będzie grzechem. Koszula? Im bardziej gładka, tym bardziej elegancka. Masz ochotę podkreślić osobowość? Wykorzystaj krawat! Zdziwisz się, ale niektórzy ludzie uważają,  że krawaty mogą wiele powiedzieć o właścicielach.

Wiedza, co wypada nałożyć na oficjalne spotkanie, służbową kolację czy firmowy wypad za miasto jest o tyle przydatna, iż pozwala nam być postrzeganym jako osoba umiejąca odnaleźć się w sytuacji. A ta cecha potrafi otworzyć wiele drzwi, nie wspominając już o efekcie pierwszego wrażenia i przypisaniu innych pozytywnych cech kojarzonych z profesjonalizmem.

Na spotkaniu z młodymi prawnikami opowiadałam o sztuczkach stosowanych podczas kreowania wizerunku. Co charakterystyczne, po konferencji, kilka osób podeszło do mnie z pytaniami. Bardzo praktycznymi pytaniami o kolory, style, dopasowanie stroju. Sam konkret. Zero dywagacji.

Tak trzymać!

Konkret konkret i praktyka.

Stay awesome!

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress