Ożenisz się ze mną, czy mam zrobić to sama?

http://megan08.weebly.com/

fot. http://megan08.weebly.com/

Marzysz o balu w bajecznej białej sukni, pięknym makijażu, fryzurze i pysznym torcie? Może oryginalna sesja zdjęciowa lub wyczekiwana noc poślubna w eleganckim hotelu?

Tylko jakoś na horyzoncie nie pojawia się mężczyzna, który sprosta wszystkim wymaganiom? A  może obecny partner nie chce się jeszcze deklarować?
Nie musisz rezygnować ze swoich marzeń. Możesz przecież wziąć ślub… solo.

Dwudniowy pakiet usług w ramach których wchodzi fryzura, makijaż, dobór bukietu, sesja zdjęciowa, przymiarki i stylizacja ślubna, a nawet „podstawiony pan młody” do zdjęć kosztuje około 2,500 dolarów, czyli prawie  8 000zł. Firma Cera Travel zrealizowała już 10 takich pakietów. Zainteresowanie tego typu usługą stale rośnie.

Dlaczego?

 

 

 

 

można zrobić sesje w stylu geishy

można zrobić sesję w stylu geishy

Kobiety w Japonii coraz częściej decydują się na karierę zawodową, rezygnując z zakładania rodziny. Japonia według znajomych przewodników przeżywa właściwie plagę singli – osób świadomie decydujących się na życie solo. Nawet osoby pozostające w związkach niekoniecznie chcą od razu brać ślub. Jak więc sprawić, by wilk był syty i owca cała?

Kobieta ma 2 dni tylko dla siebie a (ewentualny) mężczyzna… chwilę spokoju.

Moda? A może potrzeba czasów?

Gdziekolwiek leży prawdziwe źródło tej nowej usługi, warto wziąć pod uwagę kilka czynników sprawiających, że kobiety decydują się na ślub solo.

Dla mnie osobiście zastanawiający jest fakt, z jaką determinacją te kobiety są w stanie realizować swoje marzenia, nawet za cenę niezrozumienia,ośmieszenia, wykluczenia lub dezaprobaty (pomijając finanse).

Bez wątpienia to jeden z przykładów łamania schematów. Dla jednych – wypaczenie, dla innych-nowomoda lub niekonwencjonalne urzeczywistnienie marzeń z dzieciństwa.

Dla 2 dni takiego eksperymentu, możliwości bycia w centrum uwagi, „bycia najważniejszą” i cieszenia się specyficzną atmosferą może warto złamać dotychczasowe schematy. Co prawda przypomina to bardziej ceremonię (usługę turystyczną) niż stanowi oficjalne zaślubiny. Co ciekawe nierzadko „panny młode” zapraszają do uczestniczenia w ostatniej części usługi swoich partnerów.

Jak stwierdziła moja znajoma:

Szkoda tylko, że panowie do towarzystwa i zdjęć podlegają zwrotowi…

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress