Nie podoba Ci się to, co widzisz?

246886_4510458766562_1970709274_nNie podoba Ci się rzeczywistość dookoła Ciebie? Irytuje Cię monotonia lub bezbarwność ludzi, którzy Cię otaczają? Masz wrażenie, że nic ciekawego się nie dzieje w Twoim mieście, albo że na nic nie ma czasu?

Rusz się!

Zrób coś, czego jeszcze nie robiłeś, a zawsze chciałeś. Pójdź tam, gdzie normalnie nie wpadłbyś, by pójść. Znajdź  coś, czego nie szukałeś dotąd. Nawiąż kontakt z człowiekiem, który Cię dziwi, lub którego jeszcze nie znasz. Może na początku trafisz na jakiegoś delikwenta, który będzie się miał za niedocenionego artystę i niezrozumianego przez świat geniusza. No i co? To źle? Zastanów się, czego możesz nauczyć się od takiej nowo poznanej osoby. Zapytaj o jej perspektywę, opinie o mieście, ludziach, świecie. Szukaj takich osób, które myślą zupełnie inaczej niż Ty.

Co z tego, że dziwnie będą patrzyli, nie powinieneś się tym przejmować. Po prostu kontynuuj swój eksperyment.

Przejrzyj gazetki z przeglądami kulturalnymi, portale, poszperaj na forach. W Twojej miejscowości zawsze dzieje się coś ciekawego, trzeba tylko nauczyć się to dostrzegać. A gdy już kompletnie nie możesz nic znaleźć – stwórz własne wydarzenie. To prostsze niż Ci się wydaje;).

 

I pamiętaj – jeżeli nie podoba Ci się Twoje otoczenie – rusz się. Nie jesteś drzewem!

 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress