Co byś robił, gdybyś nie robił tego za pieniądze?

59287_1608146530570_2752905_nKolejny raz zadaję sobie to pytanie. I moja odpowiedź niezmiennie brzmi – to samo, co do tej pory.

Mam szczęście zajmować się tym, co nie tylko daje mi olbrzymią satysfakcję, ale także pozwala się utrzymać i realizować marzenia.

Nie zawsze tak było. Lecz kilka lat temu przestałam się koncentrować na zarabianiu, a zaczęłam porządnie rewidować swoje aktywności. Nie było łatwo. Bywało nawet dość ciężko. Ale nie poddałam się, pamiętając o głównym przesłaniu zamieszczonego niżej wideo.

Gdyby pieniądze nie istniały, czym byś się zajmował?

Bo jeżeli teraz zajmujesz się czymś tylko dla pieniędzy, dążąc do tego, by zarabiać więcej i więcej – to prędzej czy później stwierdzisz, że straconego czasu już nie odzyskasz. Jeżeli  uważasz, że musisz teraz trochę popracować by odłożyć na to, co lubisz robić – ustal sobie do kiedy to będzie trwało. Jak długo zamierzasz to akceptować? Jeśli tego nie zrobisz, nie obejrzysz się nawet gdy Twoje marzenia oddalą się od Ciebie. Moje oddaliły się ode mnie aż na pół roku. Nie pozwolę na to następnym razem;).

Prędzej czy później sam się przekonasz, że robiąc to, co naprawdę lubisz, co Cię spełnia, nie tylko Ty czujesz się fantastycznie. Inni ludzie też to od Ciebie wyczuwają i chętniej z Tobą współpracują. Znam wielu trenerów, których główną motywacją prowadzenia zajęć było zarabianie pieniędzy. Jakoś miewają zlecenia dość rzadko. Znam też osobę lubiącą wspinać się po drzewach, która założyła własny park linowy. W prowadzeniu tego interesu jest świetna!

Gdy zajmujesz się tym, co sprawia Ci przyjemność,  łatwiej jest Ci osiągnąć w danej dziedzinie bardzo wysoki poziom – kto wie – może nawet mistrzowski! Do tego kroku potrzeba odwagi. Potrzeba skoku. Znasz to uczucie, gdy wybijasz się i … skaczesz? Co czujesz podczas pędu powietrza?  Ja czuję radość i flow. I wiem, gdzie chcę wylądować;).

 

https://www.youtube.com/watch?v=aC5qZH7bbOg

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress